image alt

מעיל לספר תורה

image alt

מעיל מנורות

image alt

מעיל נבל

image alt

מעיל שער וילנא

image alt

מעיל שופר

image alt

מעיל מנורה

image alt

מעיל 12 שבטים

image alt

מעיל עץ חיים

image alt

מעיל מנורות 2

ארגז לספר תורה

ארגז בית המקדש

ארגז לספר תורה

ארגז לספר תורה

מעיל

מעיל ספרדי

מעיל נר

מעיל נר 2

  
מעיל לספר תורה עם רקמה
מעיל לספר תורה הינו כיסוי או תיק לספר התורה שעשיו מקלף עור שעליו כתובה התורה. בקרב יוצאי עדות אשכנז נוהגים להלביש את מעיל ספר התורה ישירות על הקלף כאשר בחלקו העליון של המעיל ישנם שני חורים המיועדים לידיות ה״עץ החיים״ של ספר התורה. בקרב יוצאי עדות ספרד נוהגים להכניס את ספר התורה לתוך ארגז עץ העטוף בבד קטיפה רקום או בריקועים מכסף, על הארגז מונח כתר ורימונים מכסף לעיטור הארגז

רקמת מעיל לספר תורה
 
בחברות מקצועיות המתמחות ברקמה ממוחשבת מוצעים לא אחת גם שירותים יודאיקה ייחודיים, הכוללים רקמת מעיל לספר תורה בעיצוב מקורי. השירות מסופק החל משלבי תכנון ועיצוב ועד לקבלת מוצר סופי ברמת גימור חסרת פשרות.
 
על מעיל לספר תורה
 
ספר תורה הנמצא בבתי כנסת הינו כתב יד מקודש הנרשם על גבי יריעות של קלף, שנתפרות זו לזו ומגולגלות על גבי ידיות עץ מעוטרות המכונות עץ החיים, לכדי מגילה ארוכה אחת. בהיותו ספר קדוש יש חשיבות רבה לשמירתו באופן נאות ומכובד. לשם כך מוכן כיסוי מיוחד המכונה מעיל, המולבש על הספר ועשוי מבד קטיפה או בד יוקרתי אחר. בנוסף, המעיל נועד לכסות את ספר התורה ולא להשאיר את קדושתו עירומה וגלויה לעין כל.
 
כיסוי זה מעטרים ברקמות מיוחדות בעיצוב השואב השראה מסמלי היהדות. בעבר היה נהוג לעצב את רקמת המעילים עם מלאכת מחשבת ידנית מעשה אומן. יחד עם זאת, עם השנים בעלי הידע באומנות זו התדלדלו ומרבית הרקמות הידניות מעתיקות עבודות עתיקות ברמת איכות בינונית, ואילו המעטים שעדיין עוסקים במלאכה זו דורשים עבור עבודתם מחירי עתק. למרבה המזל, השוק המודרני מציע חלופה נאותה ולא יקרה ברמת דיוק גבוהה במיוחד, בדמות רקמות ממוחשבות עבור פריטי יודאיקה.
 
היתרונות של רקמה ממוחשבת
 
למרות ההילה שיש לרקמה ידנית עבור מעילים לספרי תורה, רבים בוחרים ובצדק לעבור לשירותי רקמה ממחושבת עקב מספר יתרונות מהותיים:
 
איכות העבודה - רקמה ממוחשבת לא פחות אם לא יותר איכותית מרקמה ידנית, בהציגה רמה מאוד גבוהה של דיוק עם גימור נטול פשרות.
 
הזמנה אישית - עיצוב המעילים הינו אישי וייחודי ומותאם לבקשות, רצונות ומסרים מבוקשים של מזמיני המלאכה. העיצוב מועבר ברמת דיוק גבוהה ביותר שיד אדם תתקשה להגיע אליה.
 
מהירות - בעוד שרקמה ידנית נמשכת תקופה מאוד ארוכה, רקמה ממוחשבת מספקת את הכיסוי לספר התורה במהירות רבה עם הליך ממוקד, קצר ומהיר.
 
מעיל לספר תורה מחיר - בזכות החיסכון בזמן עבודה המחיר המוצע עבור כיסוי לספר תורה הרבה יותר נמוך ונגיש מאשר בהזמנת רקמה ידנית.
 
תהליך ייצור רקמות ממוחשבות לכיסוי ספר תורה
 
תהליך מודרני לייצור רקמות דיגיטאליות ממוחשבות עבור מעילים של ספרי תורה מורכב מהשלבים הבאים:
 
תכנון ועיצוב המעיל - עם עבודה גראפית מקצועית המעצבת כיסוי בהתאמה אישית בכל סוג של טקסט ודימוי מבקש, בכל גוון, סוג חוטים ועיצוב עתיק או עכשווי.
 
הדמיה ממוחשבת - מציגה את הדימוי המבוקש לרקמה באופן ריאלי ומדויק הן מבחינת חזות המוצר והן מבחינת גווניו.
 
קבצי דיגיטציה - המרת הדימוי הסופי המבוקש לכדי קובץ מיוחד באמצעות תוכנה ייעודית למכונות רקמה.
 
רקימת המעיל - הבד המיועד עבור כיסוי ספר התורה מיוצב במכונה הרוקמת אותו בשלבים החל משכבות מוסתרות לגלויות, כאשר ככול שלמעיל יותר תפרים כך הוא נחשב ליותר מורכב ויוקרתי.
 
גימור המעיל - בסיום פעולות הרקמה נתפרת בטנה ועיטורים נוספים כמו סרטים, חגורה וטבעות עץ.

שלל עיצובים למעילים של ספרי תורה
 
בעזרת רקמות ממוחשבות ניתן לתכנן מגוון אינסופי של עיצובים מקוריים עבור כיסויי ספרי תורה המכילים דימוי וטקסט. כך למשל, ניתן לעצב את הכיסוי בסגנון ספרדי או אשכנז מסורתי או בסגנון עכשווי. העיצוב יכול להיות של מנורת שבעת הקנים, שניים עשר השבטים, כינור דוד, שופר ושבעת המינים, ועוד. כמו כן, מקובל לרקום משפטי קודש על המעיל כדוגמת עץ החיים הוא למחזיקים בו, ובחלקו האחורי של הכיסוי יש הרוקמים הקדשה.
 
 
1.בעת ביצוע הזמנה באתר יש למלא פרטים מלאים כולל כתובת ומספר טלפון
2.בהזמנה טלפונית רקמת רויאל יצרו איתכם קשר לביצוע תשלום
3. ביטול הזמנה ללא תשלום למוצרים שטרם נשלחו ולא בהתאמה אישית(ללא רקמה או הדפסה אישית) ללא עלות
4. מוצר שנרקם או הודפס אישית לא ניתן לבטל
5. אחריות על מוצרים פגומים יוחלפו במוצרים אחרים
6. רכישת מוצרים מעל גיל 18 בעל כרטיס אשראי תקף
7. רקמת רויאל לא תהיה אחראית על עיקוב שקרה בגלל כוח עליון או מגורם אחר שאינו בשליטתנו
8.בעט ביטול על הרוכש לדאוג להתקשר טלפונית עם החנות ולבטל באופן אישי עם הפקידה ולקבל אישור על כך
9. המשתמש באתר קרא את התקנון ומאשר אותו
10. יש לשמור על פרטיות המשתמשים באתר אין לפגוע בשום משתשים בשום דרך או לשון הרע
11.התמונות באתר להמחשה בלבד!!!!