משלוח חינם מעל רכישה של 500 ש"ח
משלוח מהיר
Woostify logo

איך להכין פאצים

איך להכין פאצים ורקמות מיוחדות?
גם פץ’ או טלאי בעברית וגם רקמה הם מיומנויות תפירה עתיקות ששימשו את האנושות מזה שנים רבות, בעודן טכניקות המשרתות את כל שכבות האוכלוסייה. בעוד שטלאים בעבר שימשו במקרים רבים כהתמודדות עם עוני ושחיקת הבד תוך שהם מאפשרים ביצוע תיקון ומהווים אלטרנטיבה לצורך לקנות בגד חדש, לימים טלאים הפכו לסמל עיצוב עדכני ורקמה היא העיטור המלכותי ביותר שניתן להוסיף כיום לבגד, שלא לומר המגן עליו ביותר.

לעצב במהירות ובקלות פאץ רקום
היסטורית, הכנת טלאים כמו גם רקמות הייתה עבודת יד. מלאכה של ממש שנמצאת תחת קטגוריית התפירה שהייתה גם תרבותית עיסוק נרחב בקרב היהודים בתפוצות. הרקמה מאז ומעולם שימשה גם למעמדות הגבוהים, אבל למעשה גם במעמדות הנמוכים יותר, רקמה בעבודה יד אפשרה לשפר ולשדרג כל מראה, בגד ובד. עבודת הרקמה הידנית היא דקדקנית, קפדנית ומרובה, עד כדי שאפשר לכנותה אף סיזיפית. בטח כאשר מדובר על רקמה של בדים גדולים ורבים כמו במקרים של מצעים וכלי מיטה נוספים.

שימושי הטכנולוגיה בעולם הטקסטיל
כמו בכל תחומי החיים גם בעולם הטקסטיל והתפירה הטכנולוגיה חדרה וחוללה מהפכה. כיום בזכות הטכנולוגיה והמכשור הקיים הדרישה לרקמה בעבודת יד כבר אינה נחוצה עוד. אף על פי שרקמה בעבודת יד היא כמובן בעלת ערך אישי וסנטימנטלי, שלא לדבר על הערך המוסף בביצוע שלה כריפוי בעיסוק. יחד עם זאת, מבחינת אפשרויות- קיימות עוד, והן נפלאות.

טכנולוגיה מאפשרת לקבל הדמיה מדויקת של התוצאה המבוקשת, בין אם מדובר על רקמה ובין אם מדובר על טלאי רקום באופן שמרחיב את גבולות האפשרויות למנעד רחב ביותר. כן בהמשך, בעזרת טכנולוגיה ניתן לרקום, גם בהיקפים תעשייתיים על מגוון גדול ועשיר מאד של חומרי גלם, החל מבדים שונים דרך אביזרים ועד ליצירה בהתאמה אישית.

מקובל לרקום על כלי מיטה ועל מגבות, על בגדים ועל נעליים, על תיקים ועוד. כמובן שלרקמה יש מקום מיוחד בכלי קדושה שנים ואכן היא מקבלת מקום של כבוד.

בקטלוג האתר תוכלו להתרשם ממגוון האפשרויות שעומדות לרשותכם ולהזמין את הטלאים הרקומים הנחוצים בכמות הנדרשת.

You Can Also Read

You Can Find Us Here

חג שמח!

אנחנו מפנקים אתכם

ב-10% הנחה על כל האתר!

*ההנחה מתעדכנת בעגלה